СлужінняПричастя

Ранкове богослужіння

Веніамін (пастор з Черкаської області)

Коли ми говоримо про церкву, служіння, то часто люди кажуть: «Яка користь від того, що ви постійно туди ходите? От ви кажете, що маєте радість, благословення, а в чому це проявляється? Як це побачити?»

Багато із нас переживає певні хвороби, випробування, всі проходимо по-різному. Біблія згадує про декілька важливих аспектів, які стосуються нашого християнського життя і впливають на наше довголіття. Від них залежить, наскільки якісно ми проживемо життя на землі. В Бога є воля на те, щоб ми мали довге та якісне життя. Воля Божа досконала та суверенна. Іноді стається не так, як нам хочеться, але в більшості випадків бажання серця, яке боїться Бога, є важливим для Нього! Якщо хочеш довго жити – слухай батьків! Сьогодні в нашому суспільстві некомфортно поважати старше покоління. Але Біблія говорить так.

«Шануй свого батька та матір це перша заповідь з обітницею, щоб добре велося тобі, і щоб ти був на землі довголітній!» (До Ефесян 6:2-3)

Наше ставлення до старшого покоління та любов до батьків – це наша відповідальність. А їхня поведінка не є виправданням нашої неповаги.

«Сину мій, не забудь ти моєї науки, і нехай мої заповіді стережуть твоє серце, бо примножать для тебе вони довготу твоїх днів, і років життя та спокою!» (Приповісті 3:1-2)

Коли ми виконуємо заповіді Господні, то певні речі є видимі на нашому обличчі. Коли людина живе по заповідям, то вона менше грішить. Коли людина менше грішить, то вона здоровіша та більше виконує правильних речей. А коли ми навпаки порушуємо заповіді Господні, то ми ризикуємо скоротити собі життя.

«Що бажав він Мене, то його збережу, зроблю його сильним, бо знає ім’я Моє він;  як він Мене кликатиме, то йому відповім, Я з ним буду в недолі, врятую його та прославлю його,  і довгістю днів Я насичу його, і він бачити буде спасіння Моє!» (Псалми 91:14-16)

Які наші бажання? Які наші мотиви служіння Богу? Найважливіше – коли ми шукаємо Бога і прагнемо бути з Ним, ми отримуємо від цього задоволення, і в наше життя приходить мир та спокій, радість від того, що ми маємо. Ми втішені. Ми дякуємо Богу за те, що в нас є. Задоволене серце довше стукає. Серце, яке має спокій в Бозі, рівніше працює.

В наш час дуже багато стресу. Люди хворіють, внаслідок чого переживають депресії, різні випробування. Чому? Бо бажання жити є більшим, ніж бажання бути з Богом. А в такому випадку немає спокою, бо бажання бути з Богом включає в себе бажання жити. А бажання жити не завжди означає бути з Богом.

«Бо хто їсть і п’є негідно, не розважаючи про тіло, той суд собі їсть і п’є! Через це поміж вами багато недужих та хворих, і багато-хто заснули» (1 до Коринтян 11:29-30)

Проблема людей в тому, що ми, не зберігши настанов самі, вчимо інших їх зберігати. Ми, християни, навчаючи інших, як треба жити, самі так не живемо. Звикаючи до служінь, Біблії, служителів, ми самі втрачаємо пильність. І в цей же час помічаємо недоліки інших. Біблія говорить спочатку заглянути в своє серце.

Господь закликає нас, щоб ми розуміли, що для нашого життя, для практичного довголіття треба поважати тіло Христове. В першу чергу, це церкву, брата та сестру. Ми всі поважаємо тіло Христове, яке було розіп’яте. Ми згадуємо те, що Господь зробив для нас і дякуємо за тіло, яке було ломиме за нас. Але ми не завжди шануємо тіло Христове, яке знаходиться коло нас (брат,сестра, служитель). Ми забуваємо, що це також впливає на якість нашого життя. Коли ми беремо участь в причасті, наскільки ми замислюємось над тим, що ми є частинкою тіла Ісуса Христа, церкви? Ми з легкістю можемо не цінувати тих, хто знаходиться поруч або судити їх. Наша ціль земного буття – не просто прожити в насолоді, а шукати Господа. Коли ми шукаємо Бога, то все інше приходить, додається.

«Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться» (від Матвія 6:33)

Бог хоче збудити в нас віру. Коли Бог прийде, то буде шукати віру на землі. Багато людей не розуміють, що таке церква, християнство, чому ходити туди кожної неділі, навіщо молитися. Та нам християнам дано зрозуміти. Господь нам відкрився, спас та відкрив нам Свою милість. Ми зрозуміли, що Він є наше життя. Ми зрозуміли, що наше життя не закінчується смертю, а що смерть – це лише початок. Тому віра наша хай зростає!

СЛУХАТИ проповідь Біблійні секрети довголіття

Роман Скаржинець
Роман Скаржинець
Вірш
Вірш
Микола Володимирович Каленик
Микола Володимирович Каленик
Причастя
Причастя
Сім'я Максименко
Сім'я Максименко
Прийняття в члени церкви сім’ї Зозулі
Прийняття в члени церкви сім’ї Зозулі

Відео ранкового богослужіння

Денне богослужіння

Андрій Мартинюк
Андрій Мартинюк

СЛУХАТИ проповідь Чи є викупом Христос?

Пісня
Пісня
Ярослав Поступайло
Ярослав Поступайло

СЛУХАТИ проповідь Прийняття

Олександр Максименко
Олександр Максименко
Причастя
Причастя
Гурт
Гурт

Відео денного богослужіння

Вечірнє богослужіння

Андрій Кондрат'єв
Андрій Кондрат'єв
Андрій Дежнюк
Андрій Дежнюк
Микола Володимирович Каленик
Микола Володимирович Каленик

СЛУХАТИ проповідь Прийшов, щоб померти

Гурт
Гурт

Відео вечірнього богослужіння