СлужінняПричастя

Ранкове богослужіння

Ігор Стадник

«Я дам тобі Край ханаанський, частину спадщини для вас! Тоді їх було невелике число, нечисленні були та приходьки на ній, і ходили вони від народу до народу, від царства до іншого люду. Не дозволив нікому Він кривдити їх, і за них Він царям докоряв: Не доторкуйтеся до Моїх помазанців, а пророкам Моїм не робіте лихого!» (Псалми 104:11-15)

«А народ Свій Він сильно розмножив, і зробив був ряснішим його від його ворогів» (Псалми 104:24)

«І Він випровадив їх у сріблі та в золоті, і серед їхніх племен не було, хто б спіткнувся. Єгипет радів, коли вийшли вони, бо страх перед ними напав був на них. Він хмару простяг на заслону, а огонь на освітлення ночі. Зажадав був Ізраїль і Він перепелиці наслав, і хлібом небесним Він їх годував. Відчинив був Він скелю й линула вода, потекли були ріки в пустинях, бо Він пам’ятав за святе Своє слово, за Авраама, Свого раба» (Псалми 104:37-42)

Псалмоспівець передає, наскільки близько Бог був з цим народом, наскільки Бог піклувався про цей народ. Бог захищав їх, Бог розмножив їх. Бог провадив хмарою вдень і огнем вночі. Бог давав перепелиці, манну, давав воду із скелі для Свого народу. Неодноразово народ Ізраїля нарікав на Мойсея та на Бога. Обставини, які вони бачили навколо, спровокували недовіру.

«І рушили вони з Гор-гори дорогою Червоного моря, щоб обійти едомський край. І підупала душа того народу в тій дорозі. І промовляв той народ проти Бога та проти Мойсея: Нащо ви вивели нас із Єгипту, щоб ми повмирали в пустині? Бо ж нема тут хліба й нема води, а душі нашій обридла ця непридатна їжа. І послав Господь на той народ зміїв сарафів, і вони кусали народ. І померло багато народу з Ізраїля. І прийшов народ до Мойсея та й сказав: Згрішили ми, бо говорили проти Господа та проти тебе. Молися до Господа, і нехай Він забере від нас цих зміїв. І молився Мойсей за народ. І сказав Господь до Мойсея: Зроби собі сарафа, і вистав його на жердині. І станеться, кожен покусаний, як погляне на нього, то буде жити. І зробив Мойсей мідяного змія, і виставив його на жердині. І сталося, якщо змій покусав кого, то той дивився на мідяного змія і жив!» (Числа 21:4-9)

Немало по пустині пройшов народ Ізраїля, немало бачив чудес, небагато їм залишилося ще пройти до землі обіцяної, але вони почали нарікати. Нарікання – це вияв недовіри Богу. Коли єгиптяни наздоганяли їх біля моря, також було нарікання. Коли води не було, було нарікання. Коли манна була, було нарікання. Господь по-різному реагував на ці ситуації, щоби навчити, щоби навернути Свій народ до віри в Господа. В даному випадку змії почали кусати ізраїльтян. Вони прийшли до Мойсея і просили молитися за них. А Бог до Мойсея сказав таку відповідь: «Мідяного змія на жердині вистави, щоби кожен міг це бачити. Кожен укушений може подивитися на жердину – і буде жити». На перший погляд можливо незрозуміло, яке життя може бути в цій палиці. Але так сказав Бог. Найважливіше – що Бог хотів навчити Свій народ через Його слово. Так сталося, що кожен покусаний дивився на змія і залишався жити. Ми не знаємо, скільки це було часу, скільки ці змії кусалися. Цар Єзекія через сотні років знищив його, тому що почали вклонятися не Богу, а цій жердині.

«І, як Мойсей підніс змія в пустині, так мусить піднесений бути й Син Людський, щоб кожен, хто вірує в Нього, мав вічне життя» (Від Івана 3:14,15)

Як прообраз тієї історії, яка була з ізраїльським народом, Ісус має бути розп’ятий, щоб кожен, хто подивиться на Ісуса з вірою, мав вічне життя. Змій, що був хитріший, ще в Едемському саду наніс той роковий укус, коли гріх прийшов на землю. Тоді Бог, говорячи до змія, сказав: «Положу ворожнечу в твоєму насінні і в насінні жінки, і насіння жінки розтопче тебе». Бог говорив про той час, коли Ісус Христос на горі Голгофі переміг смерть і всі гріхи людства пригвоздив там. Так просто ти можеш отримати від Бога прощення, примирення. Ми сьогодні через віру в Ісуса Христа можемо мати вічне життя. Кожен хто вірує в Нього матиме життя вічне. В Ньому ми маємо виправдання. Хто отримав це – радіймо цим, тішмося цим. Ми найщасливіші люди на землі. Нам потрібно підняти свій погляд. Можливо, проблеми життя так давлять, тиснуть нас – довірся Господу, і Він проведе. Він долю нашу тримає міцно в Своїй руці. Довіримо всі наші обставини життя для Бога.

СЛУХАТИ проповідь Життя через Ісуса Христа

Роман Цибуля
Роман Цибуля
Олександр Максименко
Олександр Максименко

СЛУХАТИ проповідь Нагадування

Благословіння дітей
Благословіння дітей
Причастя
Причастя
Гурт
Гурт

Відео ранкового богослужіння

Денне богослужіння

Іван Загребаєв
Іван Загребаєв

СЛУХАТИ проповідь Біблія про смак

Ігор Кулик
Ігор Кулик

СЛУХАТИ проповідь І Ви хочете відійти?

Причастя
Причастя
Гурт
Гурт

Відео денного богослужіння