СлужінняПричастя

Ранкове богослужіння

Микола Каленик

Сьогодні тенденція в людей думати, що Бог любить, простить, потерпить. Але це не значить, що людина має знаходитися біля «свинячих корит». Бо може бути безповоротній момент. Поки є Божа благодать, милосердя, використаймо це, щоб наша совість говорила.

Один серед тих дванадцяти, хто був на вечері, – це Юда. Але він не міг відійти від «корита», вийти на пряму дорогу. Диявол ввійшов в його серце, і він продовжував робити свою чорну справу.

«І учні зробили, як звелів їм Ісус, і зачали пасху готувати. А коли настав вечір, Він із дванадцятьма учнями сів за стіл. І, як вони споживали, Він сказав: Поправді кажу вам, що один із вас видасть Мене… А вони засмутилися тяжко, і кожен із них став питати Його: Чи не я то, о Господи? А Він відповів і промовив: Хто руку свою вмочить у миску зо Мною, той видасть Мене. Людський Син справді йде, як про Нього написано; але горе тому чоловікові, що видасть Людського Сина! Було б краще йому, коли б той чоловік не родився! Юда ж, зрадник Його, відповів і сказав: Чи не я то, Учителю? Відказав Він йому: Ти сказав… Як вони ж споживали, Ісус узяв хліб, і поблагословив, поламав, і давав Своїм учням, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє. А взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів! Кажу ж вам, що віднині не питиму Я від оцього плоду виноградного аж до дня, коли з вами його новим питиму в Царстві Мого Отця. А коли відспівали вони, то на гору Оливну пішли. Промовляє тоді їм Ісус: Усі ви через Мене спокуситеся ночі цієї. Бо написано: Уражу пастиря, і розпорошаться вівці отари. По воскресенні ж Своїм Я вас випереджу в Галілеї. А Петро відповів і сказав Йому: Якби й усі спокусились про Тебе, я не спокушуся ніколи. Промовив до нього Ісус: Поправді кажу тобі, що ночі цієї, перше ніж заспіває півень, відречешся ти тричі від Мене… Говорить до Нього Петро: Коли б мені навіть умерти з Тобою, я не відречуся від Тебе! Так сказали й усі учні. Тоді з ними приходить Ісус до місцевости, званої Гефсиманія, і промовляє до учнів: Посидьте ви тут, аж поки піду й помолюся отам. І, взявши Петра й двох синів Зеведеєвих, зачав сумувати й тужити» (Від Матвія 26:19-37)

Центральна тема, яку немає забути церква, – це страждання Господа Ісуса Христа, яка займає центральне місце в Писанні. Навіть з початку гріхопадіння, коли люди згрішили, була пролита кров. І без пролиття крові не буває прощення гріхів, як говорить Писання. Господь сьогодні не вимагає кровних жертв за наші гріхи. Ісус Христос пролив кров Свою святу, щоб омити і очистити всіх тих, які приходять до Бога. Більшої жертви ніхто не зможе принести і зробити. Цієї жертви достатньо на весь час існування людства на землі, щоб отримати примирення з Богом.

Учні, які були на вечері з Ісусом Христом, отримали важливу інформацію, яку вони не розуміли. Вони не розуміли, як Ісус Христос може померти, коли Він давав життя Лазарю, воскресив сина вдови Наїнської? Як може померти Син Божий, будучи Месією? У Нього є велика справа: Він визволить народ Божий, встановить Боже царство. Вони так думали. Люди на цій вечері дивилися на Нього і не йняли віри, що так може бути. Вони навіть не думали, як вони себе можуть поводити. Господь бачив щирість Петра, його серце, але були духовні моменти, які потрібно було пережити. Є те, що важливіше для Ісуса Христа, те, що є в твоєму серці. Господь бачить глибше твоїх і моїх емоцій, бачить дух, чи він сильний, на кого він надіється: на плоть чи на Бога. На кого я сьогодні надіюся? Сховатися можна тільки в Ісусі Христі. Коли Кров Ісуса буде на тобі, ти зможеш протистояти тому, що буде відбуватися в останні часи. Емоції дочасні. Людина може понадіятися на себе, на свої знання, здібності. Людина, яка надіється на Бога, переживе усе. Такими були герої віри, які були наповнені Духом Божим. В Біблії ми находимо досить багато таких людей. Чи знаходжуся я серед них? Чи я можу бути ним? Коли Господь з нами, то ми сильні.

Учні на цій вечері в очах Господа Ісуса Христа були ще надто слабкими духом. Для всіх тих, хто був такий слабодухий і не бачив далеко, Господь звершив вечерю, дав заповідь. Це милосердя Боже, Божа благодать, явлена для тих простих, слабких людей, щоб в майбутньому вони стали сильними, щоб вони змогли змінити історію на землі. Він підтримав їх в цей момент. Він розділив з ними хліб і сказав: «Це є Тіло Моє, Яке за вас ламається». Але разом з тим сказав: «Я є Хліб життя». Я хочу бути з вами завжди. Взяв чашу і сказав: «Це є Кров завіту». Це не просто якась умова. Це є вічний завіт в Крові Господа Ісуса Христа. Це все відкрито сьогодні для нас. Сьогодні ми блаженні, тому що знаємо, що це все вже відбулося. Ми тільки це нагадуємо, робимо, щоб утверджувати Божу істину в своєму житті, утверджувати себе в завіті з Ісусом Христом. Сьогодні є Дух Святий, Який може тебе наповнити. Багато речей ми можемо зустріти як недостачу для нашого життя. Не дивися на людей. Подивися на Того, Хто був розп’ятий за тебе, і пороздумуй над своїм життям, над своїм слідуванням за Ним. Досліджуймо себе. Як ми слідуємо за Ним? Наскільки я люблю Господа, братів і сестер?

В житті Петра сталося, що Він помер. Що робити? Одні пішли в Еммаус. Але Христос дав надію, дав надію для тих, хто сумнівався, для всього людства, для тих, хто буде вірувати в Нього. Ось ця надія є для нас в Ісусі Христі. Коли ми беремо участь в цій заповіді, кожен із нас має надію на вічне життя. У нас є вічне життя в Ісусі Христі.

Якщо людина не надіється на Господа, обов’язково до неї прийде відчай, вона не буде знати, що далі робити. Не відходь від Господа Ісуса Христа. Він живий! Багато чинників в нашому житті буде, які захочуть забрати в нас мир. Але нам важливо пам’ятати: ми є діти Божі, світло для світу. Своїми силами ми не впораємося. Ми маємо відображати Його славу!

СЛУХАТИ проповідь Утверджуй себе у вічному Заповіті з Богом

Роман Цибуля
Роман Цибуля

СЛУХАТИ проповідь Притча про сина дає надію

Тамара Листовнича
Тамара Листовнича

СЛУХАТИ вірш Проповідуй життям

Причастя
Причастя

Відео ранкового богослужіння

Денне богослужіння

Віталій Світач
Віталій Світач

СЛУХАТИ проповідь Господь є Порадник

Павло Поступайло
Павло Поступайло

СЛУХАТИ проповідь Не будь сліпим

Ярослав Поступайло
Ярослав Поступайло

СЛУХАТИ проповідь Хто ти в Гефсиманії?

Гурт
Гурт

Відео денного богослужіння

Вечірнє богослужіння

Тарас Занчук
Тарас Занчук

СЛУХАТИ проповідь Пильнуйте

Віктор Шевчук
Віктор Шевчук
Андрій Мартинюк
Андрій Мартинюк
Гурт
Гурт

Відео вечірнього богослужіння