СлужінняБогослужіння

Ранкове богослужіння


Ігор Кулик

Один автор стверджував, що розбите серце – це діагноз, і він дуже небезпечний. На його думку, сильні переживання, душевний біль, втрата близьких можуть в прямому сенсі розбити серце. Така людина ходить на роботу, зустрічається з друзями, посміхається, але насправді знаходиться в такому стані, коли за зовнішньою маскою благополуччя ховається велика туга, біль та розпач.

Серця і надії в наш час розбиваються частіше, ніж автомобілі. І для цього є багато факторів: статистика розлучень (в нашій країні близько п’ятдесят чотирьох тисяч за рік), кількість наркозалежних та алкозалежних. Це також розбиті серця. А конфлікти в сім’ях, державах, втрата роботи – хіба це не пандемія? Україна сьогодні пронизана кров‘ю та слізьми. Хто ж допоможе розбитому на дрібні шматочки ударами життя людському серцю? Хто дасть надію і радість? Хто вилікує таке серце? Гріх пронизав все суспільство.

   “А дня першого в тижні, рано вранці, як ще темно було́, прийшла Марія Магдали́на до гро́бу, та й бачить, що камінь від гро́бу відва́лений. Тож біжить вона та й прибуває до Си́мона Петра, та до другого учня, що Ісус його любив, та й каже до них: „Взяли́ Господа з гро́бу, і ми не знаємо, де́ покла́ли Його!“ Тоді вийшов Петро й другий учень, і до гро́бу пішли. Вони ж бігли оби́два укупі, але другий той учень попе́реду біг, хутчіш від Петра, і перший до гробу прибув. І, нахили́вшися, бачить — лежить полотно… Але він не ввійшов. Прибува́є і Си́мон Петро, що слідко́м за ним біг, і входить до гробу, і полотно оглядає, що лежало, і хустка, що була на Його голові, лежить не з плащани́цею, але о́сторонь, зго́рнена, в іншому місці. Тоді ж увійшов й інший учень, що перший до гробу прибув, і побачив, — і ввірував. Бо ще не розуміли з Писа́ння вони, що Він має воssouzko скре́снути з мертвих. І учні верну́лися знову до се́бе. А Марія стояла при гро́бі назо́вні та й плакала. Плачучи́, нахилилась до гробу. І бачить два Анголи́, що в білім сиділи, — один у голова́х, а другий у ніг, де лежало Ісусове тіло. І говорять до неї вони: „Чого плачеш ти, жінко?“ Та відказує їм: „Узяли́ мого Господа, і я не знаю, де Його покла́ли. І, сказавши оце, оберну́лась назад, і бачить Ісуса, що стояв, та вона не пізнала, що то Ісус. Промовляє до неї Ісус: „Чого плачеш ти, жінко? Кого ти шукаєш?“ Вона ж, думаючи, що то садівни́к, говорить до Нього: „Якщо, пане, узяв ти Його, то скажи мені, де́ покла́в ти Його, — і Його я візьму́!“ Ісус мовить до неї: „Маріє!“ А вона обернулася та по-єврейському каже Йому: „Раббуні́!“ цебто: „Учителю мій!“ Говорить до неї Ісус: „Не торкайся до Мене, бо Я ще не зійшов до Отця. Але йди до братів Моїх та їм розпові́ж: Я йду до Свого Отця й Отця вашого, і до Бога Мого й Бога вашого!“ Іде Марія Магдалина, та й учням звіща́є, що бачила Господа, і Він це їй сказав” (від Івана 20:1-18)

Навіщо так рано Марія Магдалина прийшла до гробу? Чому їй не спалось? Велике горе не дозволяло їй зімкнути очей. Вона неочікуванно для неї втратила Того, Хто змінив її життя і дав їй свободу. Але вона не втратила спогадів про Ісуса і бажала послужити хоча б мертвому Христу. З думками про Нього вона йшла до могили.

Марії було нанесено п’ять ударів долі, які повністю розбили її серце.

Вище духовенство на той час не хвилювало порушення Божого закону та покарання Невинного. Їх не цікавило, як будуть жити люди без Того, від Кого виходила цілюща сила і змінювала життя людей.  Щоб зберегти монополію на владу, вони готові були переступити усі закони. Можливо, Марія не розуміла всього цього, в тому числі і лицемірства римського правосуддя. Римський суддя об‘явив Христа невинним, але щоб вберегтись, видає на смерть Його. Народ ще декілька днів тому вигукував «Осанна» і славив Христа, Який зцілював і уздоровлював, а зараз судить Ісуса з чорною невдячністю. Апостоли порозбігались, Петро відрікся, Юда зрадив. І в серці Марії так багато запитань. І найголовніше – нерозуміння Божого промислу. Декілька днів тому Він в‘їжжав в Єрусалим, і народ стелив Йому пальмове віття, а сьогодні хрест і смерть. Всі надії розбиті вщент. Куди сховатись від непривітливої, злої дійсності та як захиститись від її ударів?

Багато людей шукають допомоги в хороших спогадах. Вони частково притупляють біль, але не вибавляють повністю і не виліковують розбите серце. Яким би гарним і славним не було минуле, спогади про нього не зцілюють. Це може зробити тільки воскреслий Ісус.

Марія була вражена і засмучена, побачивши пустий гріб. І так вистачало горя, ще й тіла немає. І вона прибігла до друзів Ісуса. Бо один розділений смуток вдвічі легший. Але і друзі не завжди можуть допомогти. Ми не знаходимо на сторінках Писання пояснення подій для Марії Симоном Петром. Важливо мати гарного друга, який підтримає тебе, але важливо розуміти, що зцілить тебе тільки Бог.

Розбите серце серце не лікується пошуками винних. Марія шукала того, хто взяв тіло Ісуса. Стільки людей думають, якщо вони знайдуть винних у своїх проблемах і досягнуть правосуддя, їм стане легше, але ні. Помста не оздоровить. Марію вилікував Воскреслий Христос. І тебе може вилікувати тільки Він.

СЛУХАТИ проповідь Пандемія розбитих сердець

Василь Мамчич
Василь Мамчич

СЛУХАТИ проповідь Як служити один одному?

Микола Каленик
Микола Каленик

СЛУХАТИ проповідь Нам важливо мати кадильницю

Відео ранкового богослужіння

Вечірнє богослужіння

Григорій Грицюк
Григорій Грицюк

СЛУХАТИ проповідь Ми оправдані по вірі

Руслан Прохор (ц.Ковчег)
Руслан Прохор (ц.Ковчег)

СЛУХАТИ проповідь Не судіть нічого передчасно

Тетяна Красьоха
Тетяна Красьоха

Читати вірш Не смотря ни на что продолжайте молиться – Тетяна Красьоха

Не смотря ни на что, продолжайте молиться.
В уповании сердца взывайте к Отцу.
Пусть молитвы летят – белоснежные птицы,
Чтоб покой обрести, отдавая нужду.
Не смолкайте под бурей житейского моря.
Не смолкайте в обидах и в скорби души.
Не таитесь в печали, в объятиях горя,
Не гасите своей заветной свечи.
Пусть молитвенный дух никогда не оставит
Ту обитель, что в сердце Господь сотворил.
Пусть молитвы поток к небесам Он направит,
На нелёгком пути даст и веры и сил.
Не смотря ни на что, продолжайте молиться.
Доверяйтесь словам Иисуса Христа.
Дверь небесная может внезапно открыться
И сойдут благодатью Его чудеса.
Не смолкайте! Несите и горе и радость,
И разлуки, и встречи к престолу Творца.
И грехи, и ошибки, покаяния сладость, –
Всё сложите у ног Иисуса Христа.
Не смотря ни на что, продолжайте молиться
За упавших в пути, за друзей и родных.
И за тех, кто не знает, где можно укрыться
От проблем и забот, и от бедствий земных.
Пусть молитвы летят – белоснежные птицы,
Поднимаясь на крыльях к Отцу, в небеса,
Чтоб могли в благодати святой обновиться
Утомлённые в бурях и бедах сердца.
Не смотря ни на что, продолжайте молиться.
Через боль отчаянья идите к кресту,
Чтоб надежде, доверию там научиться,
Предавая Отцу своей жизни тропу.
Пусть молитвы летят, небеса обнимая.
Пусть не гаснут в ночи, словно искры костра.
Тихий шёпот иль крик, но в обителях рая
Слышит Бог Всемогущий, что просит душа.
Не смотря ни на что, продолжайте молиться.
Пусть молитвы летят к престолу Творца.
Дверь небесная может внезапно открыться
И сойдут благодатью Его чудеса!

СЛУХАТИ вірш Не смотря ни на что продолжайте молиться

Ростислав (ц.Ковчег)
Ростислав (ц.Ковчег)

СЛУХАТИ проповідь Нам потрібно преображатись щодня

Сергій Каленик
Сергій Каленик

СЛУХАТИ проповідь Живіть переможним життям

Роман Цибуля
Роман Цибуля

СЛУХАТИ проповідь Переможне життя