СлужінняБогослужіння

Ранкове богослужіння


Ігор Кулик

Подорож до Різдва почалась ще у книзі Буття, коли пролунав голос, що прийде час – і прийде на землю Спаситель. Цей час настав. Світ святкує Різдво, але є невелика відмінність, коли розмова йде про Різдво і про народження Спасителя.

«І трапилося тими днями, — вийшов нака́з царя А́вгуста переписати всю землю. Цей пе́репис перший відбувся тоді, коли вла́ду над Си́рією мав Квірі́ній. І всі йшли записатися, кожен у місто своє. Пішов теж і Йо́сип із Галілеї, із міста Назарету, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься Вифлеє́м, бо похо́див із дому та з роду Давидового, щоб йому записатись із Марією, із ним зару́ченою, що була́ вагітна́. І сталось, як були́ вони там, то настав їй день породити. І породила вона свого Пе́рвенця Сина, і Його сповила́, і до я́сел поклала Його́, — бо в за́їзді місця не стало для них. А в тій стороні були́ пастухи, які пильнували на полі, і нічно́ї пори вартували отару свою. Аж ось а́нгол Господній з’явивсь коло них, і слава Господня ося́яла їх. І вони перестра́шились стра́хом великим, Та а́нгол промовив до них: „Не лякайтесь, бо я ось благовіщу́ вам радість велику, що станеться лю́дям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: Дитину сповиту ви зна́йдете, що в я́слах лежатиме“. І ось ра́птом з’явилася з а́нголом сила велика небесного війська, що Бога хвалили й казали: „Слава Богу на висоті, і на землі спокій, у людях добра воля!“ І сталось, коли анголи́ відійшли від них в небо, пастухи зачали́ говори́ти один о́дному: „Ходім до Вифлеєму й побачмо, що́ сталося там, про що́ сповістив нас Господь“. І прийшли, поспішаючи, і знайшли там Марію та Йо́сипа, та Дитинку, що в я́слах лежала. А побачивши, розповіли́ про все те, що́ про Цю Дитину було́ їм зві́щено. І всі, хто почув, дивувались тому, що́ їм пастухи говорили. А Марія оці всі слова́ зберігала, розважаючи, у серці своїм. Пастухи ж повернулись, прославляючи й хвалячи Бога за все, що почули й побачили, так як їм було сказано» (від Луки 2:1-20)

Інколи здається, що Бог залишив і відступив, але саме свято Різдва дає нам впевненість в тому, що Бог нас любить. І ця біблійна історія говорить про чотири докази Божої любові, і що Він вірний Своєму Слову.

«Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Одноро́дженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне» (від Івана 3:16)

«А в тій стороні були́ пастухи, які пильнували на полі, і нічно́ї пори вартували отару свою. Аж ось а́нгол Господній з’явивсь коло них, і слава Господня ося́яла їх. І вони перестра́шились стра́хом великим…» (від Луки 2:8-9)

Ангели – це Божі посланці, які виконують Його вказівки. Це службові духи, яким Бог наказав з‘явитись пастухам. Ця професія не дозволяла чітко дотримуватись всіх ритуальних речей, прописаних в законі Мойсея, таких як омиття рук і ніг. Тому пастухів зневажали і, на перший погляд, зовсім не ефективно довіряти їм розповсюдження цієї звістки. Навіть при великому бажанні пастухи не розповсюдили б цю звістку далі, ніж своє коло спілкування. Але чому ж ангели вибрали саме таких неавторитетних адресатів? Якщо ми любимо людину і хочемо зробити їй подарунок, ми робимо це без зайвого галасу. Так і ангели принесли подарунок тим людям, яких любив Бог. Бог не є Бог вчених, а Бог Авраама, Ісака і Якова.

«Дивіться бо, браття, на ваших покликаних, що небагато-хто мудрі за ті́лом, небагато-хто сильні, небагато-хто шляхе́тні. Але Бог вибрав немудре світу, щоб засоро́мити мудрих, і не́мічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне…» (1 до Коринтян 1:26-27)

Якщо ми принижуємо бідних, ми зневажаємо Бога, якщо даємо бідним – даємо Богу. Він ототожнює Себе з обездоленими, бідними і пригніченими. Ми себе ототожнюємо з нашими основними заняттями. Господь говорить, що Він є Батько сиротам, Чоловік вдовам.

Не було жодної подібної культури та релігії, як ізраїльська. Всі «боги» інших культур підносили себе як вищий прошарок суспільства, порівнювали себе з царями. З‘явлення ангола пастухам на полі – простим людям – доказ Божої любові.

«Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (від Луки 2:11)

По-друге, Бог вказав людям на Того, Хто спасає від влади гріха. Сьогодні в світі нечасто лунають радісні новини, а якщо і так, то ця радість тимчасова. Але новина, яку звістив ангел, актуальна і досі для усіх людей. Немовля, назване всемогутнім Спасителем, повноцінно відповідало своєму титулу. Тільки Ісус міг спасти людство від великої біди, від влади гріха. Гріх призводить до двох жахливих наслідків. Перший – духовне рабство. Кожна людина вимушена жити заради чогось. І якщо це не Бог, то нею керує те, заради чого вона живе. Другий наслідок гріха – осудження. Людина не тільки страждає через гріх – вона винна в ньому. Всі згрішили і позбавлені слави Божої. На усьому людстві був борг, який потрібно було оплатити. Але Христос помер на хресті і оплатив цей борг за тих, хто прийняв Його як особистого Спасителя. Спасіння дає Господь, але вибір за людиною: чи прийняти його і чи відгукнутися на Божий заклик.

«І ось ра́птом з’явилася з а́нголом сила велика небесного війська, що Бога хвалили й казали: „Слава Богу на висоті, і на землі спокій, у людях добра воля!“» (від Луки 2:13-14)

По-третє, Бог порадував простих людей чудовим ангельським славослів‘ям. І слова цієї пісні дійшли до нас. Наше поклоніння Богу повинно бути перш за все осмисленим. Спілкування з Богом досягається через віру, засновану не лише на емоціях, а на пізнанні Бога через Писання. Ми торкаємось до Бога тоді, коли осмислюємо і приходимо з вірою. В результаті цього в нас з‘являються глибокі почуття. І Божа благодать подарована для смиренних і для зламаних серцем. Це також Його прояв любові.

«Пастухи ж повернулись, прославляючи й хвалячи Бога за все, що почули й побачили, так як їм було сказано» (від Луки 2:20)

«І прийшли, поспішаючи, і знайшли там Марію та Йо́сипа, та Дитинку, що в я́слах лежала» (від Луки 2:16)

Пастухи почули про ту Добру Новину і виконують наказ ангела. Але спершу вони побачили Марію та Йосипа, а не Немовля, не одразу побачили головне. Це вказує на недосконалість людей. Але пастухи засвоїли важливий урок: вся слава належить Богу.

СЛУХАТИ проповідь Чотири докази Божої любові

Андрій Дежнюк
Андрій Дежнюк

СЛУХАТИ проповідь Ісус приніс мир людям, які цього хочуть

Віктор Продувалов
Віктор Продувалов

СЛУХАТИ проповідь Важливо пам’ятати, що Господь дав нам

Роман Скаржинець
Роман Скаржинець

СЛУХАТИ проповідь Заповіт обрізання

Микола Каленик
Микола Каленик
Недільна школа
Недільна школа

СЛУХАТИ Декламацію на Різдво

СЛУХАТИ пісню Що я віддам Тобі

Тамара Листовнича та Надія Бойко
Тамара Листовнича та Надія Бойко

СЛУХАТИ Вірші та пісня на Різдво

Старший хор
Старший хор

СЛУХАТИ пісню Ісус народився, наблизився Бог

СЛУХАТИ пісню Анголи в небі пісню співають

Відео ранкового богослужіння

Вечірнє богослужіння

Григорій Грицюк
Григорій Грицюк

СЛУХАТИ проповідь Чи оцінив я Різдво Христа?

Євген Владиченко
Євген Владиченко

СЛУХАТИ проповідь Важливо, щоб наше серце ходило Господніми шляхами

Василь Висоцький
Василь Висоцький

СЛУХАТИ проповідь Народження Ісуса це один із стовпів нашої віри

Сергій Каленик
Сергій Каленик

СЛУХАТИ проповідь Звіщайте радість про народження Христа

Ярослав Поступайло
Ярослав Поступайло

СЛУХАТИ проповідь Вірність Йосипа

Відео вечірнього богослужіння